top of page

Цілі і завдання профорієнтаційної роботи:
Сучасна економічна і політична обстановка змушує пред'являти все більш високі вимоги до індивідуальних психофізіологічних особливостей людини. Ринкові відносини кардинально міняють характер і цілі праці: зростає його інтенсивність, посилюється напруженість, потрібен високий професіоналізм, витривалість і відповідальність.
У зв'язку з цим величезну увагу необхідно приділяти проведенню цілеспрямованої профорієнтаційної роботи серед молоді та школярів, яка має спиратися на глибоке знання всієї системи основних факторів, що визначають формування професійних намірів особистості та шляхи її реалізації.
Профорієнтація - це науково обгрунтована система соціально-економічних, психолого-педагогічних, медико-біологічних та виробничо-технічних заходів по наданню молоді особистісно-орієнтованої допомоги у виявленні та розвитку здібностей і схильностей, професійних і пізнавальних інтересів у виборі професії, а також формування потреби та готовності до праці в умовах ринку, багатоукладності форм власності та підприємництва. Вона реалізується через навчально-виховний процес, позаурочну і позашкільну роботу з учнями.
Цілі:
Надання профорієнтаційної підтримки учням в процесі вибору профілю навчання і сфери майбутньої професійної діяльності.
Вироблення у школярів свідомого ставлення до праці, професійне самовизначення в умовах свободи вибору сфери діяльності у відповідності зі своїми можливостями, здібностями та з урахуванням вимог ринку праці.
Отримання несуперечливих даних про уподобання, схильності і можливості учнів для поділу їх за профілями навчання;забезпечення широкого діапазону варіативності профільного навчання за рахунок комплексних і нетрадиційних форм і методів, що застосовуються на уроках елективних курсів і у виховній роботі;додаткова підтримка деяких груп школярів, у яких легко спрогнозувати складності працевлаштування - учнів корекційних класів та шкіл і ін;вироблення гнучкої системи кооперації старшій ступені школи з установами додаткової та професійної освіти, а також з підприємствами міста, регіону. Професійна орієнтація - це багатоаспектна система, що включає в себе просвітництво, виховання, вивчення психофізіологічних особливостей, проведення психодіагностики, організація елективних курсів, а також, що особливо важливо, занять з психології. Це невипадково, оскільки лише на них відбувається прямий вплив на психіку школяра через спеціально організовану діяльність спілкування. Т. о. можна виділити наступні аспекти: соціальний, економічний, психолого-педагогічний, медико-фізіологічний.
Соціальний аспект полягає у формуванні ціннісних орієнтацій молоді в професійному самовизначенні, де робиться акцент на вивченні вимог до кваліфікації працівника тієї чи іншої сфери.
Економічний аспект - це процес управління вибором професії молоді відповідно до потреб суспільства та можливостями особистості (вивчення ринку праці).
Психологічний аспект полягає у вивченні структури особистості, формуванні професійної спрямованості (здатність до усвідомленого вибору).
Педагогічний аспект пов'язаний з формуванням суспільно значущих мотивів вибору професії і професійних інтересів.
Медико-фізіологічний аспект висуває такі основні завдання як розробка критеріїв професійного відбору у відповідності зі станом здоров'я, а також вимог, які пред'являє професія до особистості кандидата.
Завдання:
Київський професійний ліцей
"Політехнік"

bottom of page