
"Столяр верстатник деревообробних верстатів"

Професійні функції
До професійних функцій столяра відносяться:
Виточування та виготовлення виробів з дерева або на дерев'яній основі, виготовлення меблів (столів, стільців, шаф, сервантів, табуреток, тумбочок, полиць і т. д.), вікон, плінтусів, карнизів, сходів, дерев'яних частин літаків і фігурної різьби по дереву . Розпилювання та стругальне вручну необлицьовані брускових деталей простого профілю. Нанесення клею вручну на склеювані деталі і видалення патьоків клею з деталей і вузлів. Установка шкантів на клей. Наклейка на вироби оббивних матеріалів. Збірка рамок на металевих скріпках. Складає прості ящиків з готових деталей. Приготування столярного клею. Заточення простого столярного інструменту. Обклеювання решт фанерованих деталей гумованою стрічкою. Просочення пластей і кромок брусків мильним розчином. Розколювання кругляка на заготовки різних розмірів і карб контуру різьблений іграшки.
Чим займається столяр?
Він займається обробкою деревини, виготовленням виробів з її (обробка фанируванням чи поліруванням), при необхідності монтажем їх на будівельних об'єктах. Існують білодеревні (хвойні і м'які листяні види порід) і червонодеревні (тверді цінні види листяних порід дерев) роботи, у залежності від виду деревини.
Специфіка професії:
Якщо столяр бере участь у виготовленні виробу, то, як правило, він працює в приміщенні - у майстерні чи в цеху. Робоче місце столяра - найчастіше верстат чи сучасні його модифікації.
Де працює столяр:
На фабриках по виробництву меблів, вікон, дверей, будь-яких виробів з дерева, у відділах і на підприємствах, що здійснюють монтаж і ремонт дерев'яних виробів; в будівництві, при зведенні і реконструкції будинків; в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів, для виготовлення й установки вікон, дверей, підвіконь, порогів, поруччя і для внутрішньої обробки приміщення.
































Київський професійний ліцей
"Політехнік"
