

16 квітня - День відкритих дверей!
Запрошуємо Вас відвідати Київський професійний ліцей "Політехнік", де ви зможете побачити власними очима і переконатися у нашій добро-зичливості та привітності.
Чекаємо на Вас з 10.00 до 15.00 за адресою вул. Ванди Василевської, 24
15 квітня проведено День цивільного захисту

У відповідності до Кодексу цивільного захисту України у навчальному закладі проведено День цивільного захисту.
В ході заходу проведено:
-
конкурс плакату та малюнку;
-
тренування евакуаційних заходів;
-
елементи ліквідації пожежі;
-
змагання з одягання протигазів.
Учні та колектив ліцею переглянули навчальний фільм що дій населення під час надзвичайних ситуацій.
Проведено симінари та обговорення проблематики безпеки життя.


Вітаємо зі святом Великодня!

Цей день дає нам надію на очищення, відновлення, переродження та зміни на краще. Можливо, якщо придивитися пильніше навкруги, то не все видається таким святковим і урочистим – сьогодні зібрати великодній кошик дуже дорого; болить душа і за тих, хто в цей день не зможе піти до Церкви, порадіти Воскресінню Христову у родинному колі, а замість того змушений бути далеко від рідної землі чи споглядати сірі стіни тюремних камер.
Але ми впевнені, що найперше – у серці треба мати Бога, тому ці люди, хоч будуть і далеко від Церкви та церковних дзвонів, проте вони неодмінно помоляться за спасіння душ та за спасіння України…
Бажаємо Вам здоров'я, щастя, миру, успіхів у праці. Давайте у колі друзів та родичів помолимося за спасіння душ, освятимо паску та писанку, згадаємо рідних, які відійшли від нас у вічність. Нехай довгоочікуване свято Великодня принесе нам усім очищення від злих думок та намірів, нехай Боже милосердя торкнеться кожної душі – і віруючої, і тієї, що збилася з праведного шляху.
Нехай світле Христове воскресіння об’єднає всіх українців в ім’я і процвітання України. Ми щиро будемо молити Всевишнього, щоб Ваші серця пробачили все і всіх, щоб їх оминали тривоги і заздрощі, замість них у душах має панувати смиренність і любов.
Весна розквітла наче казка,
І сяє сонцем височінь небес.
Вітаємо зi світлим святом Пасхи!
Христос Воскрес!!!
До уваги учасників пробного тестування!

До уваги учасників пробного тестування! Відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури.
Допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
-
паспорта (свідоцтва про народження);
-
запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні;
-
квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Роздрукувати запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна з інформаційної сторінки «Особистий кабінет учасника ПЗНО», розміщеної на веб-сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, доступ до якої здійснюється за особистим логіном і паролем.
Пробне тестування відбуватиметься з дотриманням процедур і технологій, що застосовуються під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Комп‘ютерні діти
Можливо, батьки занадто демонізують комп‘ютери та відеоігри? Нещодавнє дослідження французької Академії наук показує, що комп‘ютерні ігри можуть бути гарним способом навчання для маленьких дітей, якщо це відбувається під контролем батьків. Аби тільки це не тривало занадто довго…
Чи віртуальний світ є монстром, який “з“їдає” мозок дітей? Ні, відповідно до висновку тієї ж Академії. Результати дослідження опубліковано у праці “Дитина і дисплей” (тобто, комп‘ютери, сенсорні ай-пади, відеоігри тощо).

Це – зображення мозку дитини, що грає у відеогру. Дивним є не те, що задіяна задня частина мозку, яка відповідає за автоматику, а радше те, що ще більш активною є лобова частина мозку, яка відповідає за здатність до відображення.
“Це – ключове відкриття: коли ви навчаєте дитину користуватися відеоекраном, ви навчаєте її використовувати різні частини мозку”, – розповідає Олів‘є Уд, працівник центру наукових досліджень.
На цьому відео, що циркулює в Інтернеті, маленька дівчинка прагне відчути різницю мід сенсорною панеллю і журналом.
Щоб справитися з віртуальною реальністю, діти потребують допомоги батьків: аби збагнути, що сенсорна панель чи комп‘ютер – це лише засіб навчання і розваги. У протилежному випадку процес стає контропродуктивним.
Серж Тіссерон, психіатр, вважає: “Так відбувається лише тому, що це – спосіб обміну, який дозволяє дитині не лише відкрити те, що можна робити з інтернетом, але й навчитися інтерактивності та розуміння (віртуального світу). Всього цього дитина не може навчитися спонтанно. Жоден планшет не може допомогти дитині сам собою”.
Проблема полягає радше у підході дорослих до комп‘ютера. Іноді вони першими забувають, що комп‘ютер – це всього лише посередник, а їхні діти наслідують поведінку своїх батьків.
Стародавні мови вимирають в університетах?
Студенти все частіше обирають додаткові предмети, щоб збільшити шанси на гарне працевлаштування у майбутньому. Але чи допоможе це? Чи може ступінь знавця класики вже небагато вартий? Чи є користь від знань стародавніх мов чи цивілізацій? Дізнаймося у цьому випуску програми “Світ навчання”.
Знання стародавніх мов – перевага чи баласт?
Італійська журналістка Джованна Кіррі вільно володіє латинською мовою, вона була першою журналісткою, яка зрозуміла без перекладу, що Папа Римський зрікся престолу. Тож вона розповіла новину раніше за всіх. Ми вирушили до Італії, щоб дізнатися, чи там досі пропагують вивчення мовної спадщини. У Турині завершився цьогорічний конкурс перекладу зі стародавньої грецької і латині. Більшість студентів-чемпіонів, не планують в майбутньому перетворити гуманітарні науки, літературу на власну професію, однак вважають, що ці знання допоможуть у подальшому житті.
Чому закриваються факультети стародавніх мов?
Йоргус Бабініотіс – грецький лінгвіст та філолог, відомий автор словника сучасної грецької мови. Він працював міністром освіти Греції та ректором Афінського університету.
Він вважає, що вивчати класичну літературу та стародавні мови дуже важливо для освіти особистості. Однак всі відповідні факультети закриваються один за одним. Пан Бабініотіс пропонує кілька способів зацікавити людей античністю, наприклад, через театр, комікси та телебачення. На думку фахівця, знайомство зі стародавніми мовами, класичною літературою, гуманітарними науками, в подальшому допоможе з науками точними, економікою, технологіями. Робота в цих галузях потребує людей освічених, які здатні критично мислити.
Античність живе у театрі
Деякі науковці вивчають античні культури й так звані “мертві” мови через театр та мистецтво. Один з коледжів у Великій Британії кілька років ставив виставу грецькою мовою. Звідки ж ця ідея? Вивчення класичної літератури неймовірно цікава справа. У King’s College в Лондоні – це до того ж весело. Десятки студентів коледжу грають у виставі за трагедією Софокла “Едіп у Колоні”. Деякі з них кілька років вивчали стародавню грецьку, іншим просто подобаються мови та театр. Найскладніше у цій виставі декламувати стародавньою грецькою з оригінального тексту Софокла. Вистави стародавньою грецькою мовою давно стали в коледжі традицією. На її шістдесяту річницю студенти обрали найскладнішу виставу Софокла. В “Едіпі у Колоні” давньогрецький драматург розповідає про останні дні трагічного життя Едіпа. У цій п‘єсі менше подій, ніж в інших, і більше філософської дискусії. Студенти King’ s College ставлять виставу вперше. В таких виставах як ця, талант втілюється завдяки наполегливості та відкриває шлях до розуміння прекрасного.
До уваги учасників пробного тестування!
23 березня 2013 року відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької, іспанської.
Допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
- паспорта (свідоцтва про народження);
- запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні;
- квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Роздрукувати запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна з інформаційної сторінки «Особистий кабінет учасника ПЗНО», розміщеної на веб-сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, доступ до якої здійснюється за особистим логіном і паролем.
Пробне тестування відбуватиметься з дотриманням процедур і технологій, що застосовуються під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
До уваги майбутніх абітурієнтів та громадськості!
Оскільки до зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року залишається небагато часу, трохи більше двох місяців, то саме його майбутні абітурієнти намагаються ефективно використати для узагальнення та систематизації накопичених знань, умінь та навичок з тих предметів, які обрали під час реєстрації для проходження зовнішнього оцінювання. Процес підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, безумовно, є особистою справою кожного абітурієнта, однак вважаємо за доцільне звернутися до Вас і Ваших батьків із застереженням щодо використання лише достовірної інформації про зовнішнє незалежне оцінювання.
У зв’язку з тим, що за підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання беруться останнім часом й такі засоби масової інформації, як газети, хочемо попередити абітурієнтів та їхніх батьків про те, що почасти за яскравими обкладинками і назвами ховається не лише неправильне використання термінів і понять, але й недостовірна інформація.
Так, Українському центру оцінювання якості освіти стало відомо, що газета «Голос України» у рубриці «Парламентська газета – абітурієнту» надрукувала так звані пробні тести ЗНО з української мови і літератури. Щонайменше структура зазначених тестів не відповідає затвердженій у поточному році, а саме: у «пробному» тесті відсутнє завдання № 61, власне висловлення!
Надруковані тести – авторські (редакція газети чомусь не вказала автора), тренувальні, такі, що уможливлюють ознайомлення із загальною методикою виконання тестових завдань певних форм, однак не усіх тих, що зазначені у характеристиках тестів ЗНО-2013. У цьому легко переконатися, звернувшись до інформації, що розміщена на офіційному сайті УЦОЯО в рубриці «Підготовка до ЗНО». Тож у жодному разі надруковані у газеті тести не можна назвати пробними тестами ЗНО.
З метою запобігання поширенню недостовірної інформації щодо структури та змісту пробних тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року Український центр повідомляє таке.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності» є послугою, яка надається Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами з метою ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Відповідно до Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2008 № 479 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 522/15213, Український центр оцінювання якості освіти як суб’єкт адміністрування пробного тестування розробляє тестові завдання для його проведення.
Тож іще раз наголошуємо для майбутніх абітурієнтів, що під час проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання усі його учасники отримають пробні тести, укладені Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до програм ЗНО-2013 та інших характеристик, за якими створюються тести для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у пото чному році.
Вітання з нагоди Міжнародного жіночого дня - 8 Березня

Любі жінки! Дозвольте привітати вас із цим чудовим днем та висловити слова глибокої вдячності, адже на вашій мудрості, силі та терпінні тримається світ. У буднях сьогодення ми часто не помічаємо, скільки прекрасних, розумних, добросовісних, самовідданих жінок працює серед нас.
Здавна повелося, що жінка в сім'ї - берегиня. Незважаючи на жодні перипетії життя, жінки народжують дітей і кохають чоловіків, шукають суджених, завмираючи у передчутті щастя... Дбають про тепло і світло, добробут і красу в своїй оселі. І як добре, що у Вас є світле весняне і бажане свято - свято надії, краси та мрій. Нехай цей весняний день завжди дарує Вам тепло сонячних променів та ніжність перших весняних квітів.
Бажаємо Вам, дорогі наші мами і сестри, дружини, бабусі, онучки і доні, міцного здоров'я невичерпної творчої енергії, добра й упевненості у своїх силах, розуміння, кохання та вірності Ваших близьких.
Київський професійний ліцей
"Політехнік"
